Vyhledávání

 

27. 5. Ve středu 29 .5. půjdeme s dětmi na zámek, kde budou "pasovány" na čtenáře. Prosím, aby s sebou děti měly igelitovou tašku a deštník. Učit se budeme ČT a M. 

Ve čtvrtek 30. 5. v 16 hodin bude třídní schůzka.

____________________________________________________________________________________________________________

 

20.5. Na pátek 24. 5. si děti přinesou 3 fazolky nebo hrášek (mohou být na vaření). Budeme dělat pokusy a pozorování při pěstování rostlin.

_______________________________________________________________________________________________________________

6.5. Vážení rodiče, zítra - 7. 5. jdeme v 10 hodin na dopravní výchovu na ATLAS. Prosím, teple a sportovně děti oblečte, při předpovědi deštivého počasí budou mít s sebou pláštěnku nebo deštník. Děti si také s sebou vezmou cyklistickou přilbu. Pokud doma nemáte, je možnost zapůjčení. Učit se budeme ČJ a M.

Ve čtvrtek 9. 5. jdeme na prohlídku požární zbrojnice. Učit se budeme M a ČJ. (Teplé oblečení, pláštěnku nebo deštník.)

______________________________________________________________________________________________________________________

 

25.4. Ze zadní strany červeného deníčku si začínáme značit některé úkoly. Čtení, psaní, matematiku nadále označujeme červenou tečkou. Prosím, aby děti stále nosily do hodin ostrouhané pastelky a alespoň 2 tužky č. 2 - tenké.

___________________________________________________________________________________________________________________

 

4.3. Ve středu 6.3. jdeme po druhé vyučovací hodině do knihovny. Prosím, oblečte děti podle počasí  -  v případě deštivé předpovědi dejte s sebou dítěti deštník nebo pláštěnku. Učit se budeme ČJ a M.

Prosba: Do VV potřebují děti na zakrytí lavic noviny velkého formátu. Prosím ochotné rodiče, kteří kupují noviny, zda by nám mohli přečtené noviny věnovat.

 

Poděkování - mamince Kubíka Štěpánka za sponzorský dar pro děti - sadu tyčinkových lepidel.

____________________________________________________________________________________________________________________

15.2.

Přeji všem dětem krásné a pohodové prázdniny. Zároveň připomínám, aby občas procvičovaly čtení z nakopírovaných listů, které dostaly tento týden, a zopakovaly si početní spoje do 10.

__________________________________________________________________________________________________________________________________

 

30.1. Zítra dostanou děti v poslední vyučovací hodině výpis z vysvědčení, který nemusejí vracet. Učíme se normálně podle rozvrhu, prosím, aby děti nezapomněly učebnici do AJ.

_________________________________________________________________________________________________________________________

23.1. Na pátek 25.1. si děti přinesou kartáček na zuby - bude probíhat odložená přednáška o správné péči o chrup.

___________________________________________________________________________________________________________

 

15.1. Vážení rodiče, na pátek 18.1. si děti přinesou do školy kartáček na zuby. Ve čtvrté vyučovací hodině budeme mít přednášku jak se správně starat a chrup.

____________________________________________________________________________________________________________________________________

11.1. Vážení rodiče, ve čtvrtek 17.1. se od 16 hodin budou konat konzultace - učitel, rodič, dítě. V pondělí nalepím informace do deníčku s přibližným časem, kdy se budete moci dostavit, abyste nemuseli dlouho čekat. 

Děti budou potřebovat od 24.1. do ČJS papírový model hodin. (Lze zakoupit v papírnictví.) Hodiny budeme používat i v matematice a ve druhé třídě. 

________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Děkujeme paní Mánkové za krásný velký adventní perník se svíčkami a paní Martinkové za krásné perníkové ozdoby na stromeček.

12.12. Milí rodiče, v pátek 20.12. si s dětmi uděláme ve třídě v rámci vyučování malou vánoční besídku. Prosím, aby každé dítě přineslo zabalený malý dárek vhodný pro děvče nebo chlapce v ceně cca do 30? Kč.(  Př. strouhátko, omalovánku, fixy, kindervajíčko, bloček.......) Děti si budou dárky losovat v tombole. Zároveň prosím, pokud máte možnost, o trochu cukroví - jen co sní Vaše dítě. 

 

_________________________________________________________________________________________________________

28.11. Milí rodiče, všechny Vás zdravím po návratu z lázní. Děti mne překvapily, udělaly kus práce - je to za tři týdny znát. 

Děti budou ode dnešního dne dostávat do čtení vždy k novému probíranému písmenu čtecí pracovní lity. Zde si budeme značit čtení slov po slabikách a denně trénovat čtení po dobu probíraného písmena. Dětem to velmi usnadní a  zrychlí nácvik čtení. Prosím, abyste dětem pořídili na čtecí listy nějakou složku nebo fólii, a aby děti nezapomínaly listy doma. 

_______________________________________________________________________________________________________________

16.11.

Přeji všem pěkný víkend, 

děti mají číst ve Slabikáři. Někteří žáci mají potíže v plynulosti čtení slabik - prosím nezapomeňte. Písemné úkoly nemáme.

13.11.

Sdělení rodičům.

Ve středu (14.11.) budou fotografie prvních tříd uveřejněny v Přerovském deníku.  Ve čtvrtek 15.11. jdeme na dopravní výchovu na ATLAS - na 10 hodin. Na oběd již budeme ve škole. 

________________________________________________________________________________________________________________________

25.10. Vážení rodiče, protože odjíždím 5.11. na tři týdny do lázní, svolala jsem třídní schůzku již na 1.11. v 16 hodin. 

Děti budou potřebovat za 14 dní do pracovních činností vylisované barevné listy ( celkem asi 10 kusů různých tvarů barev a velikostí) - budou vyrábět podzimního skřítka. Listy volte raději menší. Lisujte v novinách mezi knihami. 

_________________________________________________________________________________________________________________

12.10. V pondělí 15. 10. je poslední možnost odevzdat na školní zahradě nasbírané kaštany.

Od 16.10. do 18.10. bude ve škole probíhat sběr papíru. Papír se odevzdává na školním hřišti. 

_________________________________________________________________________________________________________________

11.10. Vážení rodiče, prosím, dohlížejte na děti při psaní, dbejte na správné držení tužky a sezení a hlavně - dbejte na správné provedení psacích cviků a slovně děti veďte.  Špatně provedený úkol je k ničemu - dítě si tak jen osvojí chybné psací tvary, které se bude o to hůře přeučovat. Domácí úkol by měl být pěkněji provedený než školní nácvikové psaní - děti doma už jen docvičují, co si osvojily ve škole. Prosím o Váš podpis pod úkolem. Děkuji.

__________________________________________________________________________________________________________________________

4.10. Ve škole byla vyhlášena soutěž ve sběru kaštanů. Kaštany se budou odevzdávat v pátek na zahradě školy. Lesníci odmění nejlepší třídy vánočním stromkem.

_______________________________________________________________________________________________________________

2.10. Vážení rodiče, zahajuji komunikaci přes webové stránky. Abych Vám ušetřila čas, nabízím řešení, jak Vám dát vědět, že je zpráva na webu: Děti budou mít vždy, když bude zpráva na webu, vedle červené tečky označující domácí úkol ve čtení - a ten je denně, v červeném  kroužku W. Zprávu hledejte až ve večerních hodinách - zatím pracuji z domova, protože ve škole nemám v provozu PC.

Připomínám některé informace, které jsme již probrali na třídní schůzce.

Prosím, aby děti chodily do školy včas! Jeden pozdě příchozí žák zdrží celou třídu! 2x týdně začínáme tělocvikem a díky zpozdilci přicházíme do tělocvičny i o 15 minut později! Děti jsou pak z toho nešťastné, protože TV je nejvíce v oblibě.

Připomínám, aby všechny děti měly včas nastříhaná nově probraná písmena - hned první den s nově naučeným písmenem. Také je třeba,aby děti měly fólii s přihrádkami na zakládání písmen. Už s nimi budeme pravidelně pracovat. 

Děti potřebují denně ostrouhané tužky a pastelky. 

Denně je třeba s dětmi zopakovat čtení. Na víkend nedáváme psací úkoly. Čtení za DÚ zůstává - za dva dny děti rychle zapomenou. 

Na stránce PROBRANÉ UČIVO jsou úkoly pro nemocné děti.

Nezpomeňte na včasnou platbu obědů dětem na příští měsíc.